Аланія – красиве курортне місто в 140 км на схід від Анталії. Воно було засноване греками в 2 столітті до нашої ери. У римську епоху це місто було притулком контрабандистів і піратів. Символом міста є фортеця, збудована в XIII столітті. Якщо ви на неї підніметеся, то відкриється чудова панорама міста.

Атмосфера регіону досить демократична, ціни прийнятні. Ви не знайдете тут красивих гір, як в Кемері, або протяжних зелених полів, як у Белеку, – пейзаж в Аланії набагато скромніше, а зелені – значно менше.

В Аланії погода майже завжди стійка, м’який клімат. Пляжний сезон відкривається зазвичай в кінці квітня і закінчується майже в кінці осені. Від холодних вітрів курорт захищений Таврськими горами, своє тепло віддає узбережжю і Середземне море. Тому середньорічна температура тут не опускається нижче +20 градусів. Оточують Аланію апельсинові і лимонні сади, цей регіон з давніх віків славиться різноманіттям фруктів і овочів, тому часто з вікон готелів відкривається вид на фруктові плантації. Дивно, але тільки в Аланії визрівають справжні банани!

Головне достоїнство Аланії – її чудові пляжі на будь-який смак. Тут є пляжі з дрібною і великою галькою, а також з найдрібніших піском.
Згідно з однією з легенд, чарівний куточок цієї землі закоханий Марк Антоній подарував незрівнянній Клеопатрі. Туреччина зберегла у віках цю інформацію, і один із сучасних пляжів носить ім’я єгипетської цариці. Пляж Клеопатри – це два кілометри піску з пологим входом в море.

Курортне узбережжя Аланії включає в себе кілька селищ. Якщо характеризувати місцеві пляжі коротко, то Махмутлар можна назвати бюджетним, Окурджалар – спокійним, Авсаллар – жвавим, Інжекум – сімейним, для відпочинку з дітьми.

Аланія не розчарує допитливих туристів, охочих під час відпустки збагатитися духовною їжею, тобто новими враженнями, знаннями, емоціями. Назвемо лише деякі місця, гідні уваги приїжджих:

  • Візантійська фортеця Аланії з вежею Кизил Куле, символ міста, одна з найвідоміших фортець в Туреччині.
  • Археологічний музей міста з величезною колекцією експонатів.
  • Дівочий замок в околицях Аланії, побудований на невеликому острові поблизу від узбережжя.
  • Морський парк Сіаланья з атракціонами, вольєром для крокодилів і дельфінарієм цікавий і для дітей, і для батьків.
  • Знаменита аланійская печера Дамлаташ зі сталактитами і сталагмітами, освіченими вапняними водами, привертає масу відвідувачів своєю красою і лікувальними властивостями. Аланія також славиться підводними печерами, що привертає досвідчених дайверів-екстремалів.

Аланія сьогодні – розвинений туристичний центр з безліччю ресторанчиків, кафе, дискотек, магазинчиків, прекрасним яхтовим портом і своїм неповторним шармом.

Окурджалар

Тюрклер