Карталкая

Цей гірськолижний курорт знаходиться в горах Кероглу, в провінції Стамбул, Туреччина, і охоплює два лижних курорту Картал і Доруко.

Карталкая має відповідні умови для гірськолижного спорту, лижного туризму і бігових лиж.  Крім того, тут створені всі умови для заняття слаломом, сноубордом і біатлоном.  Вся територія курорту входить в зону національного парку Кероглу  і є державним заповідником.

Курорт відомий своєю небагатолюдністю, зокрема, тут спостерігається відсутність черги на підйомник.

Підйомна система – 3 крісельних підйомника, 9 бугельних підйомників.  Також є 3 дитячих підйомника і 2 канатних дороги.

Практично всі схили  пологі, які більше підходять для спортсменів-любителів, ніж для професіоналів.  «Чорні» траси, яких тут 4 (загальна довжина – 3 км), не надто круті, однак теж можуть подарувати безліч гострих відчуттів.  Всього в Карталкае 13 трас для катання, загальна протяжність яких становить 30 км.  Є два «зелених» спуску для початківців спортсменів і три більш складних «синіх», також обладнані кілька «червоних».  Всі траси розташовуються на висоті 1800-2500 метрів.

Клімат  континентальний, з тривалою холодною і сніжною зимою.  Сніг лежить тут 120 днів в році, з листопада по березень.  Товщина снігового покриву в зимові місяці близько 3-х метрів.  Температура повітря рідко опускається нижче -5-10 ° С.  Один з небагатьох мінусів: в цій місцевості часті тумани, що суттєво заважає під час катання.

Тривалість сезону гірськолижного курорту Карталкая становить 120 днів в році, з 20 грудня по 20 березня.  Якщо Ви віддаєте перевагу м’якому розсипчастому снігу, приїжджайте якомога швидше, тому що  до кінця сезону сніг злежується.

Недалеко від гірськолижної бази знаходиться древнє місто Болу (Bolu), де можна познайомитися з архітектурними пам’ятками Османської періоду.  Також недалеко від Карталкаї знаходяться античні селища Кастамону і Гейнюк.  Ще можна відвідати термальні джерела Каплікарі, що розташувалися біля підніжжя гори Ала, в декількох кілометрах від Болу.

Приїхавши в Карталкаю, варто обов’язково побувати в національному парку Йедігуллер, що славиться своєю природною красою.  В околицях Болу знаходиться ще вулканічне озеро Голчук, що знаходиться високо в горах.

Kaya Palazzo Ski Mountain Resort 5*

Grand Kartal Hotel 5*

Dorukkaya Ski & Mountain Resort 4*