Ерджієс

Гірськолижний курорт Ерджієс знаходиться на північних схилах найвищої вершини Середньої Анатолії, горі Ерджієс (3916 м.) І розкинувся він на плато Текір.

Верхня частина гори-це згаслий вулкан, який цілий рік покритий снігом.
Гора Ерджієс є однією з важливих гір в країні, крім гірськолижного спорту тут можна зайнятися альпінізмом, трекінгом або здійснити прогулянку по національному парку Гереме, що входить до спадщини ЮНЕСКО. До нього буквально годину їзди від Кайсері.

Переваги курорту – поруч аеропорт Кайсері, сучасна інфраструктура. Є траси для новачків і досвідчених любителів зимового спорту. Більшість готелів для туристів розташовані в містечку Кайсері.
Клімат континентальний і зимовий сезон триває близько 150 днів в році. Найбільш сприятливий час для гірськолижних турів в Ерджієс з середини листопада до середини квітня, з комфортними температурами повітря від +2 до -10 ° С. Сніг тут лежить невеликий і сухий і при звичайних погодних умовах товщина сніжного покриву досягає 2-х метрів. Але на курорті використовується і система штучного засніження, працюють 154 снігові гармати, які покривають 60% трас.

Ерджієс зараз – це сучасний високотехнологічний курорт, оснащений канатно – буксирними транспортними системами Doppelmayr і Leitner, визнаними найкращими в світі. Пропускна здатність підйомних систем курорту досягає 26 750 осіб на годину.

Ерджієс із задоволенням відвідують сім’ї. Діти тут не тільки можуть отримати перші уроки катання з професійними інструкторами лижної школи Snow Academia, а й взяти участь у веселих розважальних шоу для малюків, провести час на обладнаних дитячих майданчиках. Для полегшення початкового навчання є 5 лижних ескалаторів.

Інфраструктура курорту стрімко оновлюється і розширюється. До послуг гостей різноманітні кафе, ресторани і продуктові магазини. Якщо ви приїхали на курорт без обладнання, то якісний інвентар можна взяти в пунктах прокату лиж або придбати в спеціалізованих магазинах, а після катання залишити на ніч в камері схову.

Туристи можуть зупинитися в одному з готелів в горах або вибрати проживання в місті Кайсері, звідки організовується трансфер до гірськолижного курорту.

На території гірськолижного центру встановлено більше 30 онлайн-камер. Вони показують різні траси, підйомники, парковку, пункти прокату спорядження і точки продажу скі-пасів, види з вершин. Завдяки такій кількості веб-камер можна скласти повне уявлення про курорт.

Технічні характеристики
Зона катання:
2088 м – 3346 м
На курорті 34 траси для катання, їх загальна протяжність – 55 км
35% – сині траси -12 шт., 19,1 км
44% – червоні траси – 15 шт., 23 км.
18% – чорні траси – 6 шт., 12,3 км.
3% – зелені траси – 1 шт., 640 м.
Для вечірнього катання є освітлена траса.
Кількість підйомників: всього – 19, з них:

  • 2 кабіни-гондоли
  • Крісло – 11
  • Бугіль – 6

Обов’язково варто спробувати страви, характерні для цього регіону – бастурму, манти, ягламу (турецька лазання), катмері (листкові коржі з різноманітною начинкою). Все це можна замовити не тільки у великих ресторанах, що знаходяться на вході до спусків Текір, Хаджілар і Хісарджік, але і в автентичних ресторанчиках.

Для всіх гірськолижних турів є обов’язковим страхування «Активний спорт». Цей вид страховки покриває додаткові ризики під час занять активними видами відпочинку, включаючи гірськолижний спорт.
Відпочинок на курорті можна комбінувати з шопінгом і екскурсійними програмами в Каппадокію і Кайсері.

У Каппадокії ви можете побачити незвичайні чарівні димоходи й геологічні структури, відвідавши Ургюп, Гореме, Уч Хісар, Аванос, Зелве.
Повітряні кулі – головна фішка Каппадокії. Польоти проходять вранці на світанку. Купити і записатися в політ потрібно за кілька днів, оплата попередня. Політ починається рано, щоб зустріти світанок в небі. Взимку – це о 6 годині ранку. Звичайна прогулянка на кулі по небу триває близько 1 години

В Кайсері вам з гордістю покажуть Комплекс Хунат Хатун , Медресе Гевер Несіб , Mimar Sinan Park і Цитадель .
Напевно найпопулярнішою з можливих екскурсій в місто Кайсері буде екскурсія на місцеві килимові фабрики. Саме тут розташувався один з найважливіших центрів килимовій промисловості Анатолії, і ви побачите, як з глибини століть прийшла і збереглася місцевими майстрами традиція ткацтва доріжок в рослинному стилі.

Готелі в місті Кайсері:

Kayseri Kosk Hotel 3 *

Novotel Hotel Kayseri 4 *

Holiday Inn Kayseri 4 *

Wyndham Grand Kayseri 5 *

Готелі біля г.Ерджієс:

Das 3917 4*

Erciyes Ace Kite Hotel Special Category

Mirada Del Lago 4 *

Grand Eras Erciyes Hotel 4 *