Егейське узбережжя Туреччини значно відрізняється від Анталійського своїми барвистими яскравими ландшафтами, мінеральними джерелами, відмінними умовами для серфінгу і дайвінгу, вважається головним історичним регіоном країни, де зосереджені найвідоміші пам’ятки античного світу.

Егейське узбережжя рясніє високими гірськими масивами, на верхівках яких навіть влітку лежить сніг, мальовничими бухтами і скелястими берегами. Влітку тут не настільки спекотно як в Анталії, легкий морський бриз допомагає легше переносити спеку. Пляжі в основному галькові, лише де-не-де зустрічаються піщані.

Основні курорти узбережжя Егейського моря Туреччини:

Мармарис – самий «тусовочний» курорт Туреччини. Безліч дискотек і нічних клубів і безкоштовний вхід майже на всі дискотеки приваблюють молодь зі всієї Європи. Мармарис є великим центром вітрильного спорту, тут є кілька великих марин. Багато з недорогих готелів Мармариса розташовані на другій лінії і не мають власного пляжу, але це зовсім не заважає більшості відпочиваючих. Мармарис вважають одним з найбільш екологічно чистих курортів Середземного моря. Тут найчистіше море, повітря, просочений ароматом хвої і ладану, піщані пляжі.

Фетхіє – невеликий курорт, орієнтований на якісний сімейний відпочинок, затишний куточок для пляжного відпочинку, екскурсійного туризму, а також яхтингу.

Бодрум – тусовочний курорт. У Бодрумі частина готелів розташована безпосередньо в місті, вони зручні для любителів бурхливого нічного життя, інші готелі підходять для спокійного відпочинку. Пляжі в Бодрумі галькові або пляжі-платформа.

Кушадаси – він невеликий і затишний, плюс його в тому, що більшість готелів тут розташовані безпосередньо на березі. Назва курорту перекладається як «пташиний острів». Цікаво, що коли-то містечко було піратської фортецею! А сьогодні це центр туризму, який вибирають любителі мальовничої природи і комфорту. Кушадаси приваблюють своїми хорошими піщані пляжами, більш м’яким у порівнянні з Анталійським узбережжям кліматом, гарними готелями. У самому місті Кушадаси є кілька нічних клубів.

Дідім – невеликий курорт, розташований між Бодрум і Кушадаси. Пляжі тут піщано-галькові, готелі добре підходять для якісного сімейного відпочинку.

Ізмір – велике місто на березі Егейського моря, є третім за величиною населеним пунктом Туреччини. Вважається батьківщиною Гомера, в стародавні часи місто носило ім’я Смірна. Сюди просто необхідно потрапити кожному любителю античної історії, адже Ізмір порівнюють за важливістю для нащадків з легендарною Троєю. А поєднати цікаві екскурсії можна з комфортним пляжним відпочинком в одному з місцевих готелів.

Чешме – невеликий курорт, розташований трошки північніше Кушадаси, недалеко від міста Ізмір.