Хіккадува – дуже популярний і найбільш відвідуваний курорт Шрі-Ланки, який першим став приймати іноземних туристів в 1960 році і з нього розпочався розвиток туризму на острові. Знаходиться на західному узбережжі, в південній його частині, від аеропорту 100 км. Тут найрозвиненіша туристична інфраструктура за межами готелів. Ресторани і кафе для туристів зустрічаються на кожному кроці, в багатьох з них є меню російською мовою, що велика рідкість для країни. Дуже багато ювелірних, сувенірних, чайних магазинів, турагентств, прокатів велосипедів і мотоциклів, пунктів обміну валют. Є декілька великих супермаркетів, ринків, банки і банкомати.

Основна пам’ятка Хіккадуви — це знамениті коралові сади. Слова «корал» і «риф» зустрічаються в назвах майже всіх готелів курорту. У місті знаходиться велика кількість дайвінг-центрів. Колись в місцевих водах потерпіло крах судно, рештки якого тепер лежать на дні океану. Саме до них і прагнуть дібратися численні дайвери. Хвилі тут є завжди, це місце більше підходить для занять серфінгом, ніж для спокійного плавання.

Лише невеликий пляж Hikkaduwa Beach, протяжністю близько кілометра, де розташовані готелі

Hikka Tranz by Cinnamon 4*

Coral Sands Hotel 3*

Hikaduwa Beach 3*

захищений кораловими рифами, сильних хвиль на ньому не буває. Ще біля берега можна побачити черепах, поплавати поряд з ними і навіть погодувати.

На північ від цього пляжу, від мису, де розташований готель Hikka Tranz by Cinnamon 4*, починається пляж Narigama Beach, протяжністю близько 4 км. Пісок грубозернистий насиченого жовтого кольору, який особливо гарний на заході сонця. Спуск у воду, як правило, пологий. Дно чисте піщане, лише подекуди попадаються дрібні камені. Правда, невеликий відрізок узбережжя на найпівнічнішій частині пляжу має кам’янисте дно і не дуже підходить для купання і плавання. Далі на південь  готелів стає менше, їх території  більшими, і тому готелі не так щільно розташовані один від одного. Разом з цим зменшується кількість ресторанів і магазинів, а узбережжя стає малолюдним.

Citrus Hikkaduwa 4*

Riff Hikkaduwa 5*

готелі, які можемо рекомендувати в цій частині Хіккадуви.

Пам’яток в самій курортній зоні немає, зате в околицях є на що поглянути. Популярні екскурсії на ферми черепах, копальні Moonstone Mines по видобутку коштовних каменів, національний парк та храми в околицях.

Якщо не знаєте, куди поїхати вперше на Шрі-Ланку – вибирайте Хіккадуву, не помилитеся!