Велігама

Велігама (Weligama) – невелике місто і курортне селище в південній частині Шрі-Ланки в окрузі Матара на березі піщаної бухти в Індійському океані.

Його назва з сингальского мови перекладається, як: «село в пісках» або «пісочне село».

Цей тихе селище в основному живе рибним промислом і туризмом.

Пляж Велігама піщаний, досить чистий, пісок світлий, невеликий і не колючий.  Зустрічаються смуги перемішаного світло-жовтого і чорного вулканічного піску.

Перехід до глибини плавний, відсутність сильних течій і гострих каменів на дні дозволяє використовувати пляж Велігама не тільки як пляжний курорт, але і як ідеальне місце для навчання серфінгу людей з різним рівнем підготовки.

Пляж заполонений серф-центрами і дайвінг-центрами, так як Велігама є найвідомішим серфінговим курортом на південному узбережжі Шрі-Ланки, що пропонують бюджетне навчання викладачами на різних мовах.

Одним із символів Велігама є рибалки, які займаються ловом на дерев’яних палях, вбитих в дно в декількох метрах від берега.  Ці рибалки є одним із символів цього району і Шрі-Ланки в цілому, і туристи люблять фотографувати їх.

Туристична інфраструктура тут в цілому розвинена слабо: туристичні послуги можна отримати хіба що в готелях або в гестхаузах.  Можливостей для шопінгу майже ніяких, можна тільки купити найнеобхідніше в нечисленних лавках або супермаркеті Аood city, на ринках.  Як і зазвичай на Шрі-Ланці, всі магазини, недорогі кафе, крамниці, банки і обмінники зосереджені уздовж головної дороги.  Рибалки торгують рибою та морепродуктами прямо на березі.  Кафе і ресторани є, але їх не багато. 

Високий сезон триває з листопада по червень.  А найкращий час- з січня по квітень.  Дощів в цей період майже немає, небо завжди ясне.

Пам’яток тут небагато.  У 14 км від Велігама розташована зміїна ферма, де мешкають близько п’ятнадцяти видів змій, включаючи величезних пітонів.  У безпосередній близькості від бухти Weligama можна побачити блакитних китів, для чого організовуються китові екскурсії на човнах із сусідньої Мірісси.  В сторону Унаватуни в селищі Habaraduwa знаходиться черепашача ферма.

Weligama Bay Resort (Boutique) 4*