Унаватуна – невелике затишне містечко на південному узбережжі Шрі-Ланки. Знаходиться в 108 км на південь від Коломбо і в 5 км від міста Галле, і є його передмістям. Раніше це місце було крихітним рибацьким селом, але з появою тут туристів місце розвинулося, і сьогодні гостей завжди навіть більше, ніж місцевих жителів.

Унаватуна є одним з найпопулярніших місць для пляжного відпочинку в Шрі-Ланке, особливо серед самостійних туристів і мандрівників. По популярності на острові вона поступається хіба що лише Хіккадуві і Бентоті. Головною особливістю і плюсом курорту є те, що відпочивати тут можна практично цілий рік.

Головний пляж курорту затишно розташувався в бухті, захищеній від хвиль кораловим рифом, тому навіть в несезон океан тут залишається набагато спокійнішим, ніж на інших пляжах. І в той час, як відпочинок на інших популярних курортах в окремі сезони стає неможливим із-за вітру і сильних хвиль, в Унаватуні море залишається спокійним. Пальм на березі немає. Пісок тут жовтого кольору, дрібний і чистий, пляж постійно прибирається. По лінії пляжу протягнулася ціла низка невеликих кафе і ресторанчиків, які, окрім бару, пропонують своїм гостям лежаки і парасольки. Окрім головного пляжу в пішій доступності є ще чудовий мальовничий пляж Jungle Beach, а якщо поїхати на схід, то можна відпочити на пляжах Коггали, ВелігамиДіквелли і Тангалле.

Основна частина відпочивальників в Унаватуні – самостійні туристи, дуже багато молоді. Цьому сприяє те, що тут немає дорогих готелів і комплексів з розвиненою інфраструктурою і своєю територією. Ті варіанти розміщення, що сьогодні є в Унаватуні – це невеликі готелі і гестхаузи. За рахунок великої кількості маленьких і затишних гостьових будиночків, ціна за житло вважається порівняно невисокою.

Туристична інфраструктура тут досить розвинена, є все для відпочинку і розваг. На головній вулиці району знаходиться безліч туристичних агентств, магазинів, ресторанів і кафе, є обмін валюти, прокат мотоциклів і велосипедів.

З розваг тут можна зайнятися водними видами спорту, снорклінгом, дайвінгом. Для серферів це місце не підходить, хвилі дуже слабкі. Для любителів серфінгу краще поїхати на сусідній курорт Велігама( близько 20 км). Якщо ви любитель чогось цікавого, то одне з найцікавіших місць поруч – місто Галле. Також недалеко розташований храмовий комплекс в скелі Ятагала, побудований більше 2300 років тому, а також національні парки Дощовий Ліс Синхараджа і Яла. Щоб помилуватися на китів, вирушайте в Міріссу. Відвідати всі перераховані об’єкти можна самостійно  або з екскурсією.

Нічне життя в Унаватуні не особливо розвинене, але вона є. По суботах і п’ятницях в барах прямо на пляжі влаштовуються галасливі вечірки, а по буднях можна знайти бари, які допізна «крутять» сучасну електронну чи грають живу музику. Молоді тут завжди багато, і досить реально організувати вечірку на пляжі.

Готелі, які ми рекомендуємо:

Calamander Unawatuna Beach 4*

Thaproban Pavilion Resort and Spa 4*

Thambapanni Retreat 3*

Joe’s Resort Unawatuna 3*

Gloria Grand Hotel 3*

KK Beach 5*