Трінкомалі – місто на Шрі-Ланці на північно-східному узбережжі в 240 кілометрах від аеропорту Коломбо, найпопулярніший курорт на сході країни. Бухту Трінкомалі свого часу відкрив англійський адмірал Нельсон, і вона вважається самою глибоководною в світі. Зараз Трінкомалі, не дивлячись на віддаленість від міжнародного аеропорту, заслужено набирає популярність.

Курорт розташувався в затишній бухті, захищеній від вітрів, і в порівнянні з іншими курортами Шрі-Ланки клімат тут сухіший і жаркіший, причому коли на південно-західному узбережжі несезон, тут стоїть прекрасна погода. Сонячна погода тут практично цілий рік, дощі нечисленні і не затяжні. Але виділяється високий і низький сезон.

Високий сухий сезон в Трінкомалі триває з березня по серпень. В цей час мінімум дощів, вітри не сильні і спокійний океан. Низький вологий сезон триває з вересня по лютий. Найневдаліші місяці для відпочинку – це листопад і грудень, оскільки до зливових дощів додаються ще і мусони, що створюють великі хвилі.

Трінкомалі приваблює своїм спокійним відпочинком, первозданною природою, протяжними і широкими пляжами. На думку багатьох туристів, пляжі тут найкращі у всій Шрі-Ланці.

Найбільш відвідуваними і розвиненими пляжами Трінкомалі вважаються Уппувелі і Нілавелі. Перший знаходиться в 6 км від центру міста, другий – в 15 км. Довгі, широкі, з м’яким, жовтуватим, майже білим піском і спокійним океаном, де хвилі дозволяють комфортно плавати – ось основні критерії, які приваблюють туристів. Тут досить багато варіантів розміщення різних категорій, починаючи від одномісних хостелів і закінчуючи п’ятизірковими готелями зі своєю територією. Рекомендуємо готелі: 

Anilana Nilaveli 5*

Pigeon Island 3*

Jungle Beach Resort 5*

Інфраструктура в Трінкомалі розвинена не дуже добре. У самому місті є все, що необхідне для життя.  В курортних районах банків і магазинів немає, але знайти обмін валюти, орендувати мотобайк, найняти тук-тук можна. Там же є ресторани і кафе для туристів, у тому числі бари на пляжі, що працюють допізна.

Південніше, в 95 км від міста Трінкомалі, розташувалися курорти Пасикуда і Калкуда. Два курортні міста лежать по обидві сторони від скелі, що врізається в океан. Скеля розділяє дві затоки – Вандалус і Калкудах. Територія, розташована на північ від скелі, називається Пасикуда, з південного боку називається Калкуда. Пляжі в цьому районі східного узбережжя Шрі-Ланки відомі своєю протяжною піщаною береговою лінією з невеликою глибиною входу у воду біля берега і слабкою течією океану, що робить їх ідеально придатними для пляжного відпочинку і для відпочинку з дітьми. Також тут знаходиться одна з найвідоміших на сході острова рифових систем. У зв’язку з цим відпочинок буде цікавий всім любителям снорклінга і дайвінга. На пляжі стоять шезлонги, що не типово для Шрі-Ланки. Довжина пляжу Калкуда складає 2 км, пляжу Пасикуда – 4 км. Курорти мають заслужену популярність завдяки красивим пляжам, розкішним готелям з бездоганним сервісом, безлічі кафе і ресторанів. Рекомендуємо готелі: 

Anantaya Resort and Spa Passikudah 5*

Anilana Pasikuda 5*

The Calm Resort & Spa 5*

Uga Bay by Uga Escapes 5*

Окрім пляжного, спокійного відпочинку в Трінкомалі можна знайти й дещо цікаве любителям історії й екскурсій. Гуляючи по місту і вивчаючи його околиці, можна зустріти мусульманську мечеть, буддистський храм, руїни древнього індуїстського поселення, діючу католицьку церкву.

В межах міста є гарячі джерела Kanniya Hot Water Wells, які також уподобані численними туристами. Урізноманітнити дозвілля в Трінкомалі можна, займаючись дайвінгом або снорклінгом. Для цього краще всього відправитися на кораловий острів Піджеон, де можна побачити безліч екзотичних риб та коралів. Ще одна популярна розвага – екскурсії на човнах у відкритий океан для спостереження за дельфінами і китами.

Тури в Трінкомалі будуть цікаві поціновувачам усамітненого відпочинку на лоні незайманої природи.