Калутара – затишне невелике місто і популярний курорт на західному узбережжі Шрі-Ланки, всього в 40 км від Коломбо. І саме близькість від аеропорту часто визначає вибір туристів на користь цього курорту. Він має тисячолітню історію, відомий ще з давніх часів як центр торгівлі прянощами. У ньому перемішалася безліч культур, він зачаровує своєю колоніальною архітектурою з безліччю храмів й інших пам’яток.

Пляжі в Калутарі покриті крупнозернистим піском золотистого кольору з вкрапленнями чорного вулканічного, поєднання яких утворює химерні візерунки. Уздовж усього берега ростуть кокосові пальми, в тіні яких можна сховатися від сонця. Океан приваблює любителів водних видів спорту. Хвилі тут середнього розміру, дозволяють займатися серфінгом не лише досвідченим спортсменам, але і новачкам. Місто стоїть на річці Калу Ганга, що на синегальскій мові означає “чорна річка”. Вона розділяє місто і пляжі на дві частини – Північну Калутару і в Південну Калутару. Північна частина узбережжя спокійніша і мальовничіша.

Тут є готелі різної категорії, наприклад

Royal Palms 5*

Tangerine Beach 4*

Hibiscus Beach Hotel 3*

На південній частині розташовані декілька розкішних готелів, таких як

Avani Kalutara Resort 4*

Anantara Kalutara Resort 5*

Turyaa Kalutara 4*

Mermaid Hotel & Club Kalutara 3*

а також великий центр водних розваг. Відмінності цих двох пляжів в тому, що на південному досить крутий вхід у воду і швидко починається глибина плюс наявність зворотної течії, тому в несезон або в шторм тут купатися неможливо.

Інфракструктури на пляжах немає. Все зосереджено в самому містечку, де є багато магазинів, сувенірних і ювелірних крамниць, кафе і ресторанів, в яких завжди є найсвіжіша риба і морепродукти за дуже демократичними цінами. Нічне життя в Калутарі не розвинене. Розваги є тільки в деяких готелях для своїх гостей.

Рекомендуємо Калутару для туристів, які хочуть поєднувати пляжний і активний відпочинок з відвідуванням різних пам’яток і не витрачати багато часу на дорогу від аеропорту до курорту.