Протарас сусідній від Айя-Напи курорт, на відстані 15 хвилин їзди.

Курорт ділять  на 2 частини –

південь (ближче до мальовничої бухти Fig Tree Bay) – це активна частина курорту з достаньо розвиненою инфраструктурою,

північ або Парнера – більш підійде для спокійного відпочинку з дітками. 

Протарас ідеальний варіант для тих, хто хоче спокійного відпочинку вдалині від шумних дискотек.

Протарас раніше був звичайним рибацьким селищем, тому майже не має якихось історичних памяток. Проте розбавити пляжний відпочинок екскурсіями все ж таки вдастся. В 7 км від курорту розташований відомий мис Греко, на території якого знаходиться природний парк Каво Греко – для туристів тут створені оглядові майданчики, велосипедні та пішохідні тропи та зони для пікніку. Також є можливість для рибалки, дайвінгу та парасейлінгу. В самому місті є церква Святого Іліаса, заходиться на пагорбі і має красиву дзвіницю. Тут щорічно проводять ярмарки. В околицях Протараса можна відвідати Океанаріум, та невеличке селище Ліопетрі. В декількох кілометрах від курорту, розташувалось маленьке містечко Паралімні, що славиться своїми автентичними тавернами, в яких можна спробувати справжню кіпрську кухню. Серед розваг для туристів – шоу танцюючих фонтанів Magic Dancing Waters, що проходить щовечора у високий сезон. Також є маленький аквапарк, вхід за додаткову плату. 

Пляжі Протараса мають світлий пісок, і вважаються одними з кращих на острові. В 1 від центру знаходиться мальовнича бухта Fig Tree Bay – це піщана бухта з мілким морем, чистою водою і чудовими умовами для снорклінгу. Довкола пляжу велика кількість кафе, ресторанів, є пішохідна зона та спортивні центри. Тут завжди багато туристів.

Ще одним популярним місцем є пляж Фламінго, що має жовтий пісок та чисте неглибоке море. Навколо розвинута інфраструктура, є водні розваги, променад та можливість відвідати морські екскурсії.

Неподалік Протараса є маленька бухта Коннос – це невеличкій пляж, що знаходиться в оточені соснової рощі. Поруч також є кілька кафе, місця для пікніку та водні розваги.

Готельна база курорту представлена різноманітними готелями, що здатні задовольнити будь-які запити туристів –

Sunrise Jade 5*

Grecian Park Hotel 5*

Golden coast beach 4*

Sunrise Oasis 4*

Pernera beach 4*

Capitan Pier 4*

Mandali hotel 4* 

Mimosa beach 3*

Paramount hotel apts 3*

Jacaranda Hotel Apartments 3*