Пафос– це респектабельний курорт, що має багату історію. На курорті майже немає шумних дискотек та дитячих розваг, цей курорт більше для релаксу та спокійного відпочинку. Пафос пропонує хороший вибір першокласник ресторанів, спокійних мальовничих бухт та унікальних пам’яток архітектури.

Саме місто Пафос прийнято ділити на адміністративний центр – це Верхній Пафос, та курортну частину – Нижній Пафос або Като – це туристичний центр з готелями, красивим променадом, безліччю ресторанів, кафе, барів та магазинів.  

Місто Пафос та його околиці зберігають в собі велику кількість міфів та історичних пам’яток. В Пафосі багато чого пов’язано з ім’ям богині Афродити – недалеко від курорту, згідно міфів та легенд, знаходиться місце її народження – Петру ту Роміу, а також Купальні Афродити – джерела в скелях, що наповнені чистою водою.

В межах міста чудово зберігся старий форт Пафоса, що наразі використовується для проведення фестивалів. Також уваги заслуговує церква Хрисополітісса, де збереглася мозаїчна підлога та колони раннєвізантийської базиліки. Недалеко від курорту знаходиться головний історичний скарб – величезний археологічний парк, в якому збереглися вілли Діоніса, Тесея, Орфея та Еона з кольоровими мозаїками, невеликий одеон та храм. 

Один з найспокійніших пляжів розташований в селищі Лачі – це добре обладнаний пляж довжиною майже 2 км, море тут спокійне, а вхід в море пологий. Звідси близько до заповідника півострова Акамас. 

К Пафосу також відносять один з наймальовничіших пляжів острова – пляж Коралова Бухта. Пляж тут повністю піщаний, а вода біля берегу має бірюзовий колір. Хвиль майже не буває. Поруч знаходиться пляж Коралія, він менш популярний, але по красі не поступається. 

Місцеві готелі в основному мають категорію 4* і 5, пропонують своїм гостям великій вибір послуг та чудовий сервіс:

Elysium 5* deluxe

Azia resort 5*

TUI BLUE Pioneer Beach Hotel Adults Only 5*

Аnnabelle hotel 5*

Venus Beach Hotel 5*

Amavi Hotel 5*

Constantinou Bros Asimina Suites Hotel 5* (adults only)

Constantinou bros athena beach 4*

Alexander The Great Beach Hotel 4*

Aquasol Holiday Village 4*

Capital Coast Resort APT

Coral Beach Hotel & Resort 5*

Louis Imperial Beach 4*

Louis Ledra Beach 4*

Louis Phaethon Beach Hotel 4*

Проте є на курорті і більш скромні варіанти:

Akti Beach Village 4*

Panareti Coral Bay Resort 4*

Cynthiana Beach Hotel 3*

Corallia Beach Hotel Apts 3*

Avlida Hotel 4*

Daphne Hotel Apts 3*

Crystallo Apartments 3*

Dionysos Central Hotel 3*