Айя Напа – популярний молодіжний та сімейний курорт, що розташований на південно-східному узбережжі Кіпру, в 50 км від аеропорту Ларнаки. Курорт зовсім невеликий, протяжність вздовж моря усього близько 5-6 км. Тут широкі піщані пляжі, є аквапарк Water World, парк розваг Parko Paliatso та музей моря Thalassa. 

На курорті дуже розвинута інфраструктура, тут величезна кількість нічних клубів, дискотек, ресторанів та барів, через що основними відпочиваючими тут є молодь. А завдяки чудовим пляжам та спокійному морю – цей курорт також обирають для сімейного відпочинку. 

Найкращим пляжем курорту та й усієї країни вважається пляж Nissi beach – широкий пляж з білим насипним піском, що був привезений з Мальдів та має пологий захід в море. На пляжі є бари та кафе, які вдень пропонують шезлонги та парасольки, і активну музику, а в вечері та в ночі – все це переростає в вечірки.

Є і більш спокійніші пляжі, наприклад Макронісос Біч та Гресіан Бей, також на околицях курорту розташовані усамітнені ділянки узбережжя. 

Незважаючи на те, що Айя-Напа асоціюється в основному з вечірками та нічними клубами, є на курорті декілька історичних пам’яток. В першу чергу, це монастир Айя-Напи, зараз він не є діючим. Монастирський комплекс включає старовинні каплиці, двір з мармуровим фонтаном та маленьку церкву. Також слід приділити увагу Музею Моря.

На околицях міста можна відвідати гробниці Мікроніссос – це печерний комплекс, та природну пам’ятку – мис Греко.

В готельній базі цього курорту переважають готелі 3-4*.

Найпопулярніші з них –

Adams Beach 5*

Hotel Atlantica Aeneas Resort & Spa 5*

Grecian Bay 5*

Grecian Sands Beach Hotel 4*

Limanaki Beach Hotel & Suites 4*

Nissi Beach Resort 4*

Melpo Antia Hotel & Suites 4*

Cristofinia 4*

Florida beach 4*

Napa Plaza 4*

Nissiana Hotel Bungalows 3/4*

Tasia Maris Gardens 4*

Tasia Maris Oasis 4*

Tasia Maris Seasons 4*

Androthea Hotel Apartments 3*

готель Corfu 3*

економ варіант Cornelia 2*