Регіон Ханья.
Столиця регіону – місто Ханья знаходиться в північно-західній частині острова Крит, розташований на відстані 145 км від Іракліона. Це місто, в якому збереглися архітектурні пам’ятки багатьох різних культур, що колись тут мешкали. Лабіринти вузьких вуличок Старого міста з його вражаючими венеціанськими будинками, фонтанами і прекрасними храмами приваблюють туристів зі всього світу.

Основними місцями, які варто відвідати, відпочиваючи в Ханьї є Топанас, що вважається найкрасивішою частиною міста, єврейський квартал і туркогітонья (турецька квартал), а також історичне передмістя Халепа з особняками в неокласичному стилі та садами, старий порт з його мальовничим пляжем і маяком. На південь від міста знаходиться Фрагокастелло – венеціанська фортеця з видом на Лівійське море.

Найпопулярніші курорти цього регіону – містечка Платаньяс, Георгіуполіс і Каврос. Ханья славиться своїми багатокілометровими чудовими пляжами, найвідоміший з яких знаходиться біля містечка Елафонісос та бухта Балос в самій західній частині острова. Дуже мальовничий пляж Фаласарна – відомий дрібним піском і чистотою моря. Доречі, пляжі Балос і Фаласарна входять в список 100 кращих пляжів світу. Піщані пляжі більш характерні для півночі області, в містечках Ставрос, Калівес, Агия-Марина та Георгіуполіс. А ось на півдні, на березі Лівійського моря, переважають пляжі галькові (Палеохора, Суйа, Хору-Сфакіон).

Для активного відпочинку Ханья також має що запропонувати. У місті часто влаштовують виставки, концерти, театральні вистави та інші культурні заходи. Для молоді і любителів гучних розваг регулярно влаштовують нічні шоу і програми з живою музикою. На пляжах працюють центри водних видів спорту: можна зайнятися дайвінгом, політати на парапланах, або покататись на водних лижах. Для дітей є ігрові майданчики з різними атракціонами, а також працює аквапарк Limnoupolis.

Готельна база регіону налічує багато готелів різної категорії.

Готелі Deluxe рівня –

Domes noruz chania autograph collection 5

Anemos Luxury Grand Resort 5

Pepper Sea Club Hotel Adults Only 5

Якісні готелі 4 та 5:

Pilot Beach Resort 5

Domes zeen chania 5

Нydramis palace beach resort 4

Vantaris Beach 4

Vantaris Palace 4

Vantaris Blue 4

Solimar Aquamarine 4

Louis Creta Princess Aquapark & Spa 4

Еuphoria resort 5

Mythos Palace Resort Spa 5

Dore hotel 4

Eliros Mare 4

Більш скромніші готелі – Vantaris Corner та Vantaris Garden, Elotia Hotel 3, Kavros Beach 3 та Oscar Suites & Village 3.