Агіос Ніколаос – маленьке містечко на півночі острова, в межах якого знаходиться озеро Вулісмені. Цікаво, що вода в озері прісна, але верхній рівень води – солоний, через то що озеро з’єднується з морем штучним каналом. Довкола озера влаштували невеличкі причали, а також працює багато ресторанчиків та таверн. В вечірній час тут особливо красиво та романтично.

Бухта Балос – це місце зустрічі трьох морів. Знаходиться на заході Крита, на півострові Грамвус. На машині дістатись сюди непросто через відсутність нормальної дороги, але зусилля того коштують. Вода тут має незвичайний колір з десятками різних відтінків, а ще тут білосніжні пляжі з вкрапленням дрібних черепашок рожевого кольору. Інфраструктура тут дуже скромна, представлена лише невеликою кількістю лежаків та парасолів. Найближче невеличке кафе знаходиться на парковці, на відстані 2 км від самого пляжу.

Пляж Елафонісі – знаходиться на південному заході Крита, на однойменному острові. Від берега острів відділяє мілководна протока, яку можна перейти пішки. Головна особливість цього пляжу полягає в його кольорі – біля самої води пісок має рожевий колір, завдяки великій кількості дуже-дуже дрібних частин черепашок, коралів та морських зірок. Інфраструктура тут розвинута, є роздягальні, туалет, кафе, магазин та прокат пляжного обладнання.

Кноський Палац – найбільша пам’ятка мінойської цивілізації. Згідно численних легенд цей палац був саме тим відомим лабіринтом, де мешкав Мінотавр.

Іракліон – це портове місто та історична столиця острова, що має багато пам’яток архітектури та музеїв, серед яких Венеціанська фортеця Кулес, Історичний музей та Археологічний музей, неповторний венеціанський фонтан Бембо на площі Корнароса, та не менш популярний – фонтан Морозіні на площі Венізелу тощо.

Ретімно – чудове місто побудоване венеціанцями. Тут збереглася величезна кількість пам’яток – старовинні фонтани, венеціанський порт, середньовікова архітектура, католицькі храми та церкви в венеціанському стилі, в також мечеті – зачаровують туристів зі всього світу.

Озеро Курнас – прісноводне озеро природного походження, що знаходиться в районі Апокоронас, недалеко від невеличкого однойменного селища. Озеро розташоване у східних передгір’їв Білих гір, і це ідеальне місце для пікніку або романтичного побачення. Є тут обладнаний пляж з лежаками та парасольками, також є пункти прокату катамаранів. На озері заборонена риболовля, проте можна поплавати з маскою, поспостерігати за качками, які в’ють свої гнізда в заростях дикого берега. Також, якщо приїхати на озеро рано вранці можна побачити двокольорових прісноводних черепах.

Пляж Вай – знаходиться на сході острова, в 29 км від містечка Сітія. Унікальність цього пляжу полягає в пальмовому гою, що оточує цей пляж. Назва пляжу походить від слова “вая”, що в народній мові означає пальмові гілки. Цей пальмовий гай є найбільшим в Європі і нараховує близько 5000 дерев. Сам пляж покритий золотистим піском, місцями зустрічається галька. Вхід в море поступовий, дно піщане, але часом зустрічається гостре каміння, тому краще взяти з собою спеціальне взуття. Інфраструктура представлена платною парковкою, безкоштовним туалетом, є де перевдягатись. Поруч с пляжем працюють кафе та ресторан, а також є місцеві, що продають різні фрукти.

Mass Image Compressor Compressed this image. https://sourceforge.net/projects/icompress/ with Quality:75

Oстрів Спіналонга – ще називають островом прокажених або острів живих мерців, знаходиться він навпроти курортних містечок Плака і Елунда, в східній частині Криту в затоці Мирабела. Сьогодні острів-фортеця Спіналонга – безлюдний.

Самарійська ущелина – національний парк, найбільша ущелина в Європі, розташована на південному заході в регіоні Ханья. Парк має дуже багату флору та фауну, тут нараховується 450 видів рослин. На території парку збереглося селище Самарія, що вважається класикою архітектури Криту. Старі будинки добре збереглися, в них живуть охоронці національного парку. В середньому необхідно 6 годин, щоб пройти цей парк, зробити фото та насолодитись краєвидами.

Ханья, Венеціанська гавань – знаходиться недалеко від Старого міста. Колись Гавань була оточена старовинними венеціанськими укріпленнями, але на сьогоднішній день найкраще зберігся бастіон Фіркас (Κάστρο Φιρκά), який розташований біля входу в гавань. Також до наших днів збереглися такі об’єкти, як криті доки, арсенал і будівля митниці. На березі Старої гавані розташована одна з небагатьох збережених мечетей Ханьї – Мечеть Кючук Хасан, відома так само, як Мечеть яничарів.

Монастир святого Георгія – знаходиться біля ущелини Селінарі (Селінаріс). Це діючий чоловічий монастир, що відноситься до Грецької православної церкви. Розташований монастир над дорогою, і звідси відкриваються мальовничі види на море. Крім того, красиво виглядають червоно-сірі скелі навколо церкви.

Монастир Кера Кардіотісса – це діючий жіночий монастир, що розташований на дорозі, що з’єднує провінцію Педіада і Плато Ласіті. Цей монастир має величезне історичне та культурне значення, в честь нього названо два прилеглі села – Верхня і Нижня Кера. Тут зберігається чудотворна ікона Божої Матері.