Шарм-ель-Шейх

Знаменитий курорт Шарм-ель-Шейх – перекладається як “Царський затока” -розташований на півдні Синайського півострова – тієї малої частини Єгипту, яка знаходиться в Азії. Шарм-ель-Шейх – найбільший курорт цього регіону, тут є міжнародний аеропорт, який обслуговує туристів з усього півострова.

Як і більшість єгипетських курортів, Шарм-ель -Шейх представляє собою низку готелів, що розтягнулися вздовж кромки моря на кілька десятків кілометрів. Довжина курортної зони становить 35 км, і складається вона із заток, в кожній з яких знаходиться декілька готелів.

Сама жвава частина Шарм-ель-Шейха – затока Наама-Бей, де зосереджені безліч вуличних розваг, аквапарк, модні нічні клуби, торгові центри, затишні кафе і ресторани під відкритим небом, багато з яких зручно розташувалися уздовж променаду.
Варто згадати знамениті Little Budda, Pacha, Планета Голлівуд. Тут же знаходиться Fun Town – дитячий розважальний парк атракціонів, дельфінарій і парк розваг Alf Leila Wa Leila.
У Наама-Бей пляжі пологі з піщаним дном, що привертає сімейних любителів відпочинку з дітьми. Шикарні природні піщані пляжі знаходяться в районі бухти Шарм-Ель-Майя, де коралів мало навіть в морі.

Район Старого міста (Old Market) дуже популярний завдяки своєму старому ринку – базару, де завжди можна купити недорогі сувеніри, фрукти, спеції, провести час за кальяном в бедуїнському кафе або смачно повечеряти в одному з численних ресторанів, де подають як морепродукти, так і м’ясо-гриль. В районі Старого міста знаходиться пляж, з пологим і піщаним входом в море, який ідеально підійде для туристів, які не вміють плавати і не хочуть заходити в море через понтон, а також для сімей з дітьми.

При цьому Шарм-ель-Шейх відомий і своїми кораловими пляжами, які розташовані в інших районах міста – Шаркс-бей і Корал-бей – це справжній клондайк для дайверів. Коралові зарості починаються в зоні курорту практично біля берега і тягнуться в Червоне море на 30 метрів від узбережжя.

Найкращі умови для дайвінгу в заповіднику Рас-Мохаммед і на острові Тиран.
Шаркс Бей – це район, який розташований поблизу аеропорту. Особливістю готелів, які тут розташовані, є досить великі, зелені території, піщані пляжі з кораловим заходом в море, обладнані понтонами. В районі Шаркс Бей знаходиться розважальний центр Сохо(Soho Square) він примикає до готелю Savoy. Тут розташовані більярд, льодовий каток, ресторани, нічний клуб, каруселі для дітей, магазинчики і кафе.

Привабливим районом для відпочинку бізнесменів залишається Рас Насрані (Ras Nusrani) – тут зосереджені презентабельні п’ятизіркові готелі і безліч ділових центрів.

Район Набк – найвіддаленіший від центру Шарм-ель-Шейха. Він популярний завдяки новим і комфортабельним готелям. Ці готелі відрізняються порівняно великою зеленою територією, довгими піщаними пляжами з кораловим заходом в море. Кораловий риф в цьому районі досить протяжний, частина готелів обладнана довгими понтонами. Тут розташовані розважальний центр “Ла Страда”, кафе, дитячі розваги, магазини і крамнички.

У Шарм-ель-Шейху можна сходити в Музей Тутанхамона або Музей папірусу, де представлені давньоєгипетські рукописи, оглянути зовні мечеть Аль-Мустафа з 26 мінаретами.

Гостям курорту пропонують різноманітні сафарі на джипах, мото- і квадрациклах, популярністю користуються паломницькі тури на гору Мойсея і монастиря Св.Катерини, екскурсії в йорданську Петру в древнє місто висічене в скелях.

З Шарм-ель-Шейха можна з’їздити до святих місць в Єрусалим або відправитися в єгипетську столицю до великих пірамід, відвідати каїрський музей, побачити там скарби фараонів, мумії, саркофаги і стародавні папіруси і безліч інших цікавих експонатів.

Відпочивати в Шарм-ель-Шейху можна цілий рік. Температура повітря влітку може підніматися вище + 40 ° C, а взимку рідко опускається нижче + 23-25 ° C. Температура води навіть взимку + 20-22 ° C.

Шарм-ель-Шейх – це перлина Червоного Моря, прекрасний курорт на узбережжі, який славиться своїми багатими кораловими рифами і комфортабельними готелями на будь-який смак. Безумовно, найбільше багатство Шарм-ель-Шейха – це Червоне море з численними кораловими колоніями і велика кількість екзотичних риб- заради цього щороку приїжджає велика кількість туристів з різних куточків світу.

Набк

Рас-Насрані

Шаркс-Бей

Гарденс-Бей

Наама Бей

Рас-Ум-Ель-Сід

Шарм-ель-Майя