Марса Алам

Регіон, який називають Марса Аламом, розтягнувся вздовж берега Червоного моря на 250 км. Його умовно можна поділити на кілька курортів, а саме: з півночі на південь – Ель Кусейр, Порт Галіб, Марса Алам. Готельна база курорту розтягнулася на сімдесят кілометрів уздовж узбережжя.

Головна перевага курорту – це ще незаймана природа. Чудові коралові рифи, різноманітна морська флора і фауна. Тут крім традиційних коралових рибок можна зустріти і величезних морських черепах, морських скатів, невеликі зграї дельфінів, рифових акул, рибу-молот, а також місцеву морську корову – дюгоня. На відміну від сусідньої Хургади, в цих місцях прибережні корали знаходяться в своєму первозданному стані, а флора і фауна набагато різноманітніше і багатше. Основна екскурсійна програма теж побудована на відвідуванні природних заповідників та різних розваг в місцевій пустелі.

Любителям морських красот рекомендуємо відвідати містечко Абу-Дабаб – це морський заповідник з красивими кораловими рифами, які є сусідами з розкішним піщаним пляжем.
На яхті можна доплисти до заповідника Куланські острови, де крім морської природи можна поспостерігати за гніздуванням великих орлів.
Любителям великих швидкостей і зустрічного вітру пропонуються традиційні поїздки по пустелі на джип-сафарі, а також катання на квадрациклах, тут же «рай» і для кайтсерферів.

Також є можливість відвідати цікаві пам’ятки: в 145 кілометрах на південь від Марса Алам, в пустелі, знаходиться Гробниця Саяда аш-Шазле, великого суфійського правителя XIII століття. Вона була відновлена на початку XX століття. З Марса Алам можна з’їздити на Асуанське водосховище, на території якого знаходиться кілька десятків пам’ятників історії Стародавнього Єгипту.
А ось розвиненою інфраструктури за межами готелів курорт не має. Узбережжя Марса-Алам ще не так густо забудоване , як більш відомі курорти. До певної міри це своєрідний безлюдний куточок для морського відпочинку. Але кожен, хто тут побуває, обов’язково хоче повернутися сюди ще раз.

Клімат тут тепліше, ніж в решті частин Єгипту. Це слід враховувати тим туристам, які вибирають відпочинок в Єгипті в міжсезоння. Навіть взимку температура повітря тут вище, ніж на інших курортах. Але взимку і навесні тут також дмуть вітри. Незважаючи на те, що в Марса Алам взимку температура повітря на 2 градуси вище, ніж в Хургаді, вечори і ночі – прохолодні. Це особливості клімату пустелі. Обов’язково подбайте про теплі речі для вечірніх прогулянок, погода в цю пору року мінлива. Найкомфортніший період для відпочинку в Марса Аламі – з травня по жовтень. Вологість повітря низька, тому навіть денні +40 °C переносяться легко. У той же час, туристів порадує надзвичайно тепле море.

На даний момент існує 2 варіанти як дістатися до Марса-Алам. Перший – це прямий чартерний рейс з Києва, і другий – це чартери Київ – Хургада + трансфер на автобусі до готелів курорту. Залежно від обраного готелю і кількості відпочиваючих, автобусний переїзд займає від трьох до чотирьох годин. Щоб час у дорозі не був стомлюючим, для туристів гіди організовують невеликі зупинки, під час яких навіть можна випити місцевої кави.

Отже цей чудовий курорт підійде як відчайдушним дайверам, так і сім’ям з дітьми або парам, охочим трохи побути наодинці і відпочити від цивілізації. Відпочинок на курорті підійде тим, хто втомився від суєти і готовий насолодитися тишею і багатим підводним світом.

Ель Кусейр

Порт Галіб

Марса Алам