Святий Стефан – найдорожчий курорт Чорногорії, що знаходиться в 10 км від Будви.

Святий Стефан – маленький затишний курорт посеред Будванської рів’єри. Його можна поділити на дві частини – сам острів та його селище Святий Стефан, тобто материкова частина, які поєднуються між собою вузьким природним перешийком намитого гравієм. Материкова частина дуже зелена, тут росте велика кількість оливкових дерев. Є дитячий майданчик, різноманітні кафе та ресторани, та оглядові майданчики з чудовим видом на море та острів. Поруч знаходиться малесенький курорт Мілочер з величезним парком довкола. Колись це було місце відпочинку югославських королів. Головною родзинкою цього курорту є 2 пляжі – Короля та Королеви, котрі розділяються скельним виступом. Повз пляж Королеви проходить пішохідна доріжка, де можуть гуляти всі бажаючі, а ось вхід на територію пляжу за додаткову плату. Пляж Короля закритий від туристів воротами та стіною зелені, цей пляж можна побачити лише з моря. 

На самому острів Святі Стефан є комплекс апартаментів, декілька церков, ресторани, кондитерська, перукарня та банк. Тут розташовані 58 шикарних апартаментів, включаючи 8 апартаментів, які знаходиться на відомій віллі Мілочер на однойменному курорті. З 2009 року острів офіційно змінив назву на Аман Святий Стефан (Aman Sveti Stefan), після того як був зданий в оренду на 30 років міжнародній туристичній компанії Aman Resorts. На сьогоднішній день відпочинок на острові можуть собі дозволити лише заможні люди. 

Берегова лінія курорту покрита дуже дрібною рожевою галькою. Особливістю тутешніх пляжів є те, що не всі з них можна відвідувати. Якщо видитись на острів з берега, праворуч – знаходиться пляж, що належить готелю Aman Sveti Stefan, і відвідувати цей пляж можуть лише постояльці апартаментів. До того ж там забороняється стелити свій рушник, і туристи зобов’язані оплатити столик та шезлонги (орієнтовно це від 50 до 100 євро). Цей пляж має піщане покриття рожевого кольору.

Ліворуч від острова – знаходиться звичайний міський пляж, який кожен може відвідати. Покриття – галька рожевого кольору.   

Саме селище Святий Стефан розташовується на пагорбі, і це треба враховувати обираючи собі апартаменти чи готелі. Більшість з них знаходяться в 100-500 метрах від берега. І звичайно ж  головною прикрасою тутешніх номерів є мальовничий вид з вікон та балконів.  А головним мінусом відпочинку – безліч сходинок, які потрібно буде долати.

На першій лінії знаходяться такі апартаменти, як

«Lux Apartments Sv Stefan» 4*

Апартаменти «Milan» 4*

Апартаменти «Montesan»

Трохи далі та вище від пляжу є такі цікаві варіанти –

Apartments and Rooms Levantin

Apartments Balic

Villa Edelweiss

Apartments Baron

Серед готелів на першій лінії можна виділити

Hotel Azimut 4*

Hotel Romanov 4*

Hotel California 5*

Трохи далі від пляжу розташований готель

Hotel Adrovic 3*

Hotel Villa Montenegro 5*

І нарешті, як то кажуть “вишенька на торті” – VIP готелі

Hotel Aman Villa Milocer 5*

Hotel Aman Sveti Stefan Island 5*