Созополь — одне з прадавніх міст на карті Болгарії. Розташоване на південному сході країни на скелястому півострові, що врізається в Чорне море за 35 км від аеропорту Бургаса.
Місто має багатовікову історію. Перше поселення в цих місцях виникло ще в 4-3 тисячолітті до нашої ери. З часом це поселення було захоплене греками, які назвали містечко Апполонія на честь заступника мореплавців бога Аполлона, велика 13-ти метрова статуя якого була споруджена на цій землі на знак приєднання нової колонії. В кінці I ст до н.е. місто було захоплене і зруйноване римлянами, які вивезли цю статую в Римський Капітолій, де вона зберігається і понині. Місто знову ожило лише через 5 століть уже під назвою Созополис.
Нині Созополь – одне з найбільш відвідуваних і улюблених туристами місць. Місто розділене на дві частини – стару частину, яка розташована на півострові, і нову частину, які розділені одна від одної мальовничим парком. Старе місто, яке знаходиться під охороною ЮНЕСКО, є архітектурно-історичним заповідником. Місто приваблює туристів своїм неповторним самобутнім стилем. Тут можна годинами насолоджуватися красою архітектури різних епох, прогулюючись по вузьким кривим вуличкам, вимощеними бруківкою. Це і середньовічні храми, і римські арки, і частини візантійських будівель, і просто красиві споруди минулих століть.
Нова частина міста з безліччю невеликих готелів, ресторанів, магазинів, дозволяє зробити відпочинок туристів максимально комфортним.
Цікава і природа цього курорту. Тут можна відвідати природний заповідник Ропотамо, який розташований в гирлі однойменної річки. Береги цієї великої ріки, що впадає в море, схожі на справжні непролазні джунглі, порослі плющем і диким виноградом. Ще одна природна пам’ятка Созополя – кам’яний ліс під водою, знаходиться біля острова Св. Івана, на землі якого побудований монастир Святого Івана Продомос.
Созополь, як магніт, притягує богемну публіку – атмосфера цього древнього міста сприяє натхненню і творчості. До того ж кожен вересень тут проводиться десятиденний фестиваль мистецтв «Апполонія».
Прикрасою містечка є два прекрасні пляжі – центральний пляж та пляж Хармані. Центральний пляж знаходиться в бухті, з білим пісочком та плавним входом в море, що ідеально для відпочинку з дітьми. Він практично звідусіль закритий від вітрів, що дозволяє насолоджуватися спокійним пляжним відпочинком. Пляж Хармані дуже широкий, але має велику глибину, яка настає практично відразу після входу у воду. Обидва пляжі мають хорошу інфраструктуру, обладнані парасольками і шезлонгами, є пости рятувальної служби.

Рекомендуємо готелі:

Selena 4

Villa List 4

Villa Orange 3

Flagman Hotel 3

Coral Sozopol 3

Villa Time Out 1+.