Несебр – перлина Болгарії, справжній шедевр архітектури, що зберігся до наших часів. Вузькі вулиці, вимощені бруківкою, середньовічні церкви, скелі і море створюють дивну атмосферу спокою, затишку і гармонії. Це одне із найстаріших міст Європи, засноване як фракійське поселення в кінці бронзового віку.

Місто ділиться на дві частини: Старий та Новий Несебр. Старий Несебр розташовується на невеликому скалистому півострові, який з’єднується з материком вузькою дорогою, сполучаючи стару частину міста з новою, яка почала розбудовуватись в 50-х роках минулого століття. Кілька віків назад частина Старого Несебра пішла під воду, на поверхні залишився невеликий шматок землі, розміром 850 на 300 метрів, який ми зараз і бачимо. До речі, «підводний Несебр» також добре видно з катера в ясну погоду.

Старий Несебр є музеєм просто неба, де відвідувачам відкриті розвалини багатовікової давності і архітектурні споруди – фортеці, башти. В середні віки тут було побудовано велика кількість храмів, багато яких і донині добре збереглися, які є залишком співіснування двох православних общин – слов’янської та грецької. Через це Несебр називають «Містом 40 церков». На півострові всі будинки побудовані в два поверхи, низ виконаний з каменю, а верх з дерева. Ця частина міста зберегла до наших днів свій старовинний вигляд. Несебр знаходиться під охороною ЮНЕСКО та внесений до списку світової культурної спадщини. Відвідини Старого Несебра є однією з найбільш популярних екскурсій на узбережжі. Крім історичних пам’яток, тут є безліч сувенірних магазинів, ресторанів, кафе. Не дивлячись на те, що старий Несебр має статус міста-музею, в ньому живуть люди і працють готелі:

Saint Nikola 3*

Kirios 3*

St. John (ex.NessebarRoyalPalace) 3*

Новий Несебр розташований на материковій частині. Це затишне курортне містечко з добре розвинутою інфраструктурою. Пляж і територія нової частини міста плавно з’єднуються з курортом Сонячний берег. Як і на Сонячному Березі, вхід в море тут пологий, пісок дуже чистий, а прямо за пляжем починається смуга живописних дюн.

У Несебрі багато приватних готелів і апартаментів, господарі яких завжди проявляють істинно болгарську гостинність і створюють особливу домашню атмосферу.

Відпочинок в Несебрі сподобається і цінителям древніх пам’яток, і тим, хто шукає спокій, комфорт і високий рівень обслуговування.

Рекомендуємо готелі: 

Sol Nessebar Palace 5*

Sol Nessebar Mare 4*

Mirage 4*

Topalovi Guest House – Cherno more 3*

Park Hotel Oasis (Nessebar) 3*

Vigo Beach Apartment House 2*.