Курорт Святі Костянтин і Олена – давній чорноморський курорт і здравниця Болгарії, що відзначив свій 100-річний ювілей в 2008 році. Названий так завдяки старовинному монастирю, побудованому на честь імператора Костянтина і його матері Олени. Унікальний той факт, що храм монастиря був споруджений на святому джерелі або святій воді. Сьогодні немає відомостей про те, що в світі є подібні церкви, у вівтарі яких прямо під престолом знаходилося б святе джерело. В даний час люди як і раніше приїжджають в монастир за цілющою водою. Вважається, що після старанної молитви багато хто з них отримає зцілення або полегшення своїх хвороб.

Курорт розташований між Золотими Пісками і Варной, в 10 км від міста, на території природного зеленого парку з віковими деревами, тихими бухтами, піщаними пляжами зі світло-сірим піском і лікувальними мінеральними джерелами. Їх така велика кількість, що частина стікає прямо в море, роблячи його узбережжя теплим навіть взимку.

Курорт Св. Костянтин і Олена був заснований на базі місцевих сірчановодневих джерел і до цих пір вважається однією з унікальних лікувальниць Європи. За допомогою термальних джерел цілющої мінеральної води, що поступає з глибини більше двох кілометрів, успішно лікуються хвороби опорно-рухового апарату, дихальних шляхів, шлунково-кишкового тракту, шкірних захворювань, виснаження нервової системи. Фахівці з бальнеології застосовують для лікування найефективніші методики, що дозволяють досягати позитивних результатів за короткий термін. У їх список входять грязелікування, антистресові програми, програми схуднення, фітнес-лікування, лікування продуктами бджільництва та травами. 

На території курорту в серпні 2017 року був відкритий прекрасний SPA-комплекс Aqua house Thermal & Beach – сучасний водний об’єкт, який поєднав всі унікальні природні особливості курорта Св. Костянтин і Олена. Термальний комплекс розташований прямо на пляжі і пропонує безліч можливостей для бальнеологічного, SPA і Wellness туризму. Він має 14 відкритих і закритих басейнів і водні споруди різної глибини і температури, заповнені мінеральною водою, яка благотворно впливає як на здоров’я, так і на загальний стан організму. Комплекс відкритий для відвідувачів цілий рік.

На території багатьох готелів також розташовані спеціалізовані бальнеологічні центри. Численні готелі  мають басейни, наповнені як простою, так і мінеральною водою.

Курорт ідеально підійде для людей, що віддають перевагу спокійному, сімейному відпочинку з дітьми. Але в той же час на курорті є всі умови і для активного дозвілля. Туристам пропонуються різні види водних розваг, зокрема серфінг, водні велосипеди та лижі. Також можна відправитися в невелику подорож або зайнятися рибним ловом на яхті або катері. Для любителів спорту є безліч спортивних майданчиків.

Рекомендуємо готелі:

Astor Garden 5*

Azalia 4*

Lebed 4*

Estreya Residence 4*

Sirius Beach 4*