Це один з найпопулярніших гірськолижних курортів Європи, розташований в 160 км від столиці Болгарії – Софії, прямо біля підніжжя Пірінськіх гір на території відомого Пірінського заповідника, який внесений до списку світової спадщини ЮНЕСКО. Завдяки кліматичним умовам гірськолижний сезон в Банско триває довше ніж на інших курортах Болгарії – з грудня по травень.

Банско відомий своїм прекрасно організованим гірськолижним центром, що розташований на висоті 936 м над рівнем моря. Найвища його точка – 2600 м, а найнижча – 990 м. Це, безсумнівно, найсучасніший гірськолижний центр Болгарії і всіх Балкан.

Курорт має у своєму розпорядженні сучасні підйомники: 1 закритий (восьмимісний гондольний), 8 крісельних, 6 бугельних підйомників і кілька підйомників для дітей.
Зона катання знаходиться на висоті 1100-2500 м над рівнем моря. Початкова станція гондольного підйомника, який веде до лижного центру, розташована в двох кілометрах від центру міста. В цілому на курорті представлено 16 маркованих трас різного рівня складності, загальною протяжністю більше 70 км. Найдовша гірськолижна траса, оснащена сніговими гарматами, має загальну протяжність 16 км.
Лижні траси розташовані в двох головних лижних центрах: Чалін Валог (1100 – 1600 м) – тут траси для початківців лижників і Шилігарніка (1700 – 2500 м) – тут знаходяться траси, на яких проводяться змагання зі слалому і гігантського слалому, знаходяться прямо над містом, приблизно в 10 км, на північному схилі г. Пирин. Для початківців лижників і сноубордистів найбільше підійдуть траси «Банско», «Шилігарніка», «Тодорка» і «Стара пистия», а більш досвідчені любителі зимового спорту зможуть відточувати свою майстерність на трасах «Томба», «Цирна могила», «Бандеріца» і «Балканіада».

За своєю інфраструктурою гірськолижний курорт Банско відрізняється від інших зимових туристичних комплексів Болгарії, оскільки важливу цінність тут представляє сам місто Банско. Це стародавнє містечко з масою церков, музеїв, історичних пам’яток і ресторанчиків – підкорить серця любителів прогулянок по свіжому повітрю. На південь від Банско розташований Національний парк Пірін, який входить в список культурних і природних пам’яток ЮНЕСКО. У парк входять численні гірські озера, водоспади, печери, вікові дерева і історичні місцевості. Поруч з Банско знаходяться курорти Баня і Добрініще – багаті джерелами мінеральної води.

На курорті Банско представлений великий вибір готелів і котеджів будь-якого рівня, від скромних і економічних 2-х до сучасних і елітних 5-ти зірок, здатних задовольнити будь-який смак. Більшість готельних комплексів Банско розташовані не далеко від пунктів прокату і підйомників, а віддалені готелі надають до послуг туристів безкоштовний проїзд на автобусах, які курсують від готелів до центру курорту.

BARYAKOV 3*
DUMANOV 3*
OLYMP 3*
FRIENDS 3*
ASTERA BANSKO APART COMPLEX & SPA 4*
MPM HOTEL SPORT 4*
GRAND HOTEL BANSKO 4*
GRAND MONTANA 4*
LUCKY BANSKO 5*
REGNUM APART HOTEL & SPA 5*
PREMIER LUXURY RESORT 5*