Албена – курортний закритий комплекс, що включає близько 40 готелів. Знаходиться в північній частині болгарського узбережжя, недалеко від Варни (30 км) на березі мальвничої і екологічно чистої затоки Чорного моря. У Албені прекрасна широка пляжна смуга протяжністю 5 км з бархатистим дрібним піском і плавним заходом в море. Повітря в Албені хрустально чисте, бадьорить від великої кількості кисню. До того ж повітря йодоване і наповнене фітонцидами соснового лісу. Це пов’язано з тим, що курорт розташований поруч з Національним парком, унікальним заповідником «Балтата». Пишна і яскрава рослинність просто засліплює своїми колоритними і рідкісними видами дерев і квітів. Курорт Албена володар винагороди «Блакитний прапор» за за екологічну читоту моря, пляжу і території.

Албена – це ідеальне місце для сімейного відпочинку. На території комплексу безліч дитячих майданчиків, луна-парки, аквапарки, дитячі дискотеки, басейни, дитяча залізниця, картинг, боулінг і багато чого іншого. Щороку в Албені проводяться різні фестивалі, конкурси, концерти і інші культурні заходи.

Спортивним командам, професійним спортсменам і просто любителям спорту курорт пропонує велику кількість спортивних споруд: унікальний багатофукціональний спортивний зал, 7 футбольних стадіонів, майданчик для хокею на траві, 13 відкритих і 3 закритих тенісних корти, 21 відкритих і 4 закритих басейни, майданчики для міні гольфу, пляжного футболу і волейболу, катання на конях, водні лижі і скутери, парашути, скелолазіння.

Найбільший сучасний бальнеологічний центр знаходиться якраз в Албені та оснащений кращим медичним устаткуванням. Специалізується на лікуванні верхніх дихальних шляхів. Для лікування застосовуються мінеральні води з джерел, морські водорості, лікувальна грязь, продукти бджільництва, різні трави, ефірні масла та інше. Центр працює цілий рік.

Між готелями, центром курорту і пляжем курсує туристичний паровозик і екологічні електроавторбуси. Туристи можуть користуватися всією територією комплексу, але харчуватися в ресторанах і користуватися басейном лише свого готелю. Майже у всіх готелях харчування All Inclusive (все включено). Продукти поставляються однаково для всіх категорій готелів, харчування відрізняється лише різноманітністю. На всій території комплексу безкоштовний Wi-fi.

Рекомендуємо готелі:

Flamingo Grand Hotel & Spa 5*

Maritim Hotel Paradise Blue Albena 5*

Flamingo 4*

Gergana 4*

Boryana 3*

Dobrudja 3*

Orhidea 3*

Oasis Albena 2*