Якщо говорити про місця, які варті того, щоб подивитися на них своїми очима, то можна скласти цілий список «must-візит».

Національний парк Бутринті

Парк, що входить до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Тут  є можливість доторкнутися до античності і помилуватися на добре збережені історико-архітектурний комплекс (VII столітті до н.е.). Знаходиться у місті Бутринт, що заснували ще давні греки. У самому місті Бутринт зберігся римський амфітеатр, римський храм, а також візантійська базіліка.

Село Палас

Буде находхою для тих мандрівників, що полюбляють незаймані куточки. Саме в околицях села Палас знаходяться унікальні і красиві пляжі Албанії. А головною визначною пам’яткою і гордістю жителів села є 400 річний платан, зростаючий в північно-західній частині села.  Поруч знаходиться старовинна Церква Святого Димитрія.

Берат

Берат – стародавнє місто, що називають містом «тисячі вікон». Тут рекомендуємо обов’язково відвідати мусульманський квартал, мечеть Бечелорс, музей сучасного мистецтва, етнографічний музей і найвідоміший в Албанії іконописний музей.

Замок Петрела

Старовинний замок, що бере свій початок з XIV століття. Має неймовірні пейзажі, адже розташований на скелястому пагорбі. Знаходиться всього в 18 км від Тирани.

Гора Дайті

Розташована неподалік столиці Тирани. На цій горі є руїни римської фортеці Тиркало, музей динозаврів, цвинтар героїв, а також монумент «Мати-Албанія”, що побудований в 1971 році.

Шкодар 

Шкодар – це старовинне мальовниче місто, що знаходиться на березі Скадарського озера. До речі, це озеро є  найбільшим на Балканському півострові. Там знаходяться і остатки Фортеці Розафа.

Відпочиваючи в Саранді обов’язково слід відвідати  острів Корфу, що належить Греції.

До цього списку можна додати ще  озеро «Блакитне око». Озеро розташоване високо в горах та має температуру води 8-10 градусів. Територіально знаходиться неподалік курорту Ксаміль. За легендою, його вода змиває гріхи зі сміливців, що наважились у неї зануритись. А також порадує око любителів гарних пейзажів.