Національний хорватський парк Плітвіцькі озера або Plitvička jezera розташований в самому серці країни, в районі Карловац і Ліка-Сень. Площа національного парку становить близько 30 000 га. Ця величезна територія майже вся покрита змішаним лісом, що складається переважно з букових і хвойних дерев, вміщує в себе 16 великих озер (не рахуючи маленьких), 20 печер і близько 140 водоспадів. Різниця висот між водними поверхнями верхніх і нижніх озер перевищує 130 метрів. Вода, прямуючи вниз, утворює чудові водоспади, найпотужніший з яких скидає потоки з 72-метрової висоти. Унікальність цієї екосистеми полягає в її можливості відновлюватися самостійно. Щорічно в парку народжуються нові водоспади, а дерева, що ростуть на березі озер, постарів, падають у воду і з часом стають білим мулом.

Найголовніша пам’ятка Дубровника – Старе місто (Old City Dubrovnik), яке повністю розташовується в межах кріпосних стін. Головний вхід у фортецю – Ворота Пилі. Звідси і варто починати свою прогулянку по місту. Пройшовши через ворота, туристи потрапляють на головну центральну вулицю – Страдун. Праворуч розташовується Великий Онуфрієв фонтан з чистою питною водою. Пройшовши по вулиці Страдун, ви потрапите на головну площу міста – Площа Ложа. Перше, що привертає увагу – католицька Церква Святого Власія. Тут же розташовується і міська вежа з годинником. Однією з важливих пам’яток Старого міста є Кафедральний собор Вознесіння Діви Марії, чий купол підноситься над червоними черепичними дахами міста і добре помітний майже з будь-якої його точки. У протилежних від Воріт Пилі міських стін, в кінці Страдуна, розташовується причал Старого міста, зараз звідси відправляються прогулянкові і екскурсійні яхти і катери, а також пароми, на яких можна дістатись на острів Локрум.
Сьогодні під містом-курортом Дубровник мається на увазі територія, яка простягається далеко за міські стіни, займає півострова Лапад і Бабин Кук, де зосередженні чудові пляжі. Але саме Старе місто є візитною карткою Дубровника.

Амфітеатр Пули – величний давньоримський амфітеатр 1 століття нашої ери, який місцеві називають просто Арена. Амфітеатр має величезні габарити: 133 * 105 метрів. Одночасно тут могли розміститися більше 20 000 глядачів. Реставрація споруди пройшла в 18 і початку 20 століттях, сьогоднішнє число глядачів – близько 5 тисяч. Під ареною розташовані підземні коридори, що використовувалися гладіаторами, а сьогодні, тут виставлена велика кількість археологічних знахідок і різних експонатів (дробарки, судини і преси, а також амфори для зберігання і перевезення продукції).

Блакитний грот, або Modra špilja на хорватському, розташований в бухті Балун на східній стороні острівця Бішево поблизу острова Віс. Печера постає у всій своїй красі з 11 ранку до полудня в ясний день. Сонячні промені проникають через воду і відбиваються від вапнякового дна печери, створюючи ефект яскраво-блакитного світіння. Вхід в печеру невеликий – висота всього 1,5 м, а ширина 2,5 м. Печера була сформована під дією морської води, яка поступово підмивала скелю з вапняку, утворюючи всередині неї грот. Довжина печери становить 24 метри, а глибина не перевищує 15 метрів.

Сучасний Загреб займає площу близько 650 км ² і складається з 17 районів. Найдивовижніший по красі і цікавий для туристів район – це Гірський град (в перекладі «верхнє місто») або Медвещак. Гірський град розташований в центрі Загреба і саме тут зосереджено всі історичні та культурні пам’ятки, такі як знаменитий кафедральний собор, парламент, Церква Святого Марка, старий загребський театр і Мірогой – красиве і найбільше кладовище у всій Хорватії, де встановлено величезну кількість пам’яток і статуй відомих хорватів і великих людей, чиє ім’я увічнила історія.

Місто Ровінь – знаходиться на півострові Істрія і архіпелазі, який складається з 22 островів, а острова Святого Андрія та Святої Катерини вважаються найкрасивішими з них. Ровінь називають «маленькою хорватської Венецією» адже стіни будинків Старого Міста виростають прямо з води. Головні визначні пам’ятки міста зібрані в старій частині міста. Це кафедральний собор Св. Євфимії з 62-метрової дзвіницею, семикутна каплиця Святої Трійці, церква леді Милосердя, міська ратуша, палац Каліффі (в ньому тепер відкрито міський музей) і лікарня доктора Мартіна.
Берегова лінія курорту представлена понад 15 різноманітними муніципальними пляжами – це переважно, галькові і кам’янисті, але зустрічаються і піщані. Є пляжі з розвиненою інфраструктурою, є малолюдні, і також нудистські.

У 5 км від Спліта розташувався заснований Цезарем давньоримське місто Салона, колись зруйнований племенами аварів і слов’ян, але у кожного сьогодні є можливість доторкнутися до його руїн на території міста Соліна (так місто називають в наші дні). Це дуже старе місто, давно зруйноване, однак зберігло на своїй території велику кількість архітектурних пам’яток. У їх числі амфітеатр, що відноситься до II століття, римські лазні (басейни і терми з роздягальнями), кріпосні стіни колишнього міста, усипальниці знатних городян, велике число церков. Колись Салона була колонією Візантії, римським торговим портом, відносилась до Венеціанської республіці і навіть входила до складу Австро-Угорської імперії.

Палац Діоклетіана в Спліті – побудований імператором Діоклетіаном, вважається найбільш збереженим в світі палацом часів Римської імперії. Палац був побудований за зразком військового табору. Він представляв собою закритий високими стінами архітектурний комплекс, зайти в який можна було тільки через одні з чотирьох воріт: Золоті ворота (через цей вхід проходила головна дорога в Салону, користуватися якою міг тільки Діоклетіан і його сім’я. Розташовані з північного боку палацу); Срібні (використовувалися для входу зі східного боку. По обох боках воріт збереглися залишки восьмикутних веж, де відбували свою службу доглядачі, і самий старовинний тротуар в Хорватії); Бронзові ворота (вважаються найкрасивішими в усьому Спліті. Вони розташовані в південній частині палацу, неподалік від набережної. Увійшовши через них, туристи потрапляють у велике підземелля, де кілька років тому знімали кілька сцен з серіалу «Гра престолів»); та Залізні ворота (єдині, хто зберігся до нашого часу в своєму первісному вигляді. Вони відкривають вхід до палацу з його західної сторони, зверху арку воріт прикрашає зображення богині Перемоги).

Острів Локрум – розташований менш ніж в кілометрі від Дубровника. В сезон зі старої пристані Дубровника на Локрум щопівгодини курсує кораблик. Готелів і магазинів на острові немає. Вдень працюють кафешки, але і вони о 17:00 вже зачиняються. На острові є невелике озеро – Мертве. Вода в ньому солона, воно пов’язане з морем. Його люблять місцеві павичі, вони проводять там багато часу. Крім того на Локрум є кілька скелястих пляжів, обладнані залізними сходинками для спуску у воду. Вода біля берегів острова кристально чиста, а в сонячні дні на берегах надзвичайно красиво.

Національний парк Крка – знаходиться в Північній Далмації і являє собою 7 з’єднаних водоспадних каскадів. Висота найбільшого місцевого водоспаду – Манойловача (Manojlovac) – становить 59,6 м. Трохи менше, але не менш красиві, водоспади Рошки-СЛАП (Roski slap) і Міляцка (Miljacka). Також рекомендуємо вам побувати на Скрадінскі вирі (Skradinski buk) висотою 45,7 м, що нараховує цілих 17 сходинок. У заповіднику розташовані дуже цікаві історичні руїни середньовічних фортець – Нечвена, Ключиці, Трошенья і Богочіна, два діючих монастиря, а також давньоримський водопровід. Крка має досить розвинену інфраструктуру. Організовано пляжі з усім необхідним обладнанням, туалети, альтанки для відпочинку, кафе, де можна перекусити, а також сувенірні лавки, в яких туристи люблять купувати матеріальну пам’ять про місцеве заповіднику.

Острів Млєт вважається найкрасивішим островом південного Адріатичного моря. Майже три чверті острова вкрито лісом, переважно алепською сосною і кам’яним дубом. На північному заході острова знаходяться два озера Велике (Veliko jezero) і Мале (Malo jezero). На Великому озері розташований невеликий острівець св. Марії (otočić Svete Marije), на якому знаходиться старовинний романський бенедиктинський монастир з церквою. На острові Млет можна знайти красиві, здебільшого піщані пляжі, особливо в бухтах Сутміхолійська (Sutmiholjska), Брньєстова (Brnjestova), Сапланура (Saplanura) і Блаца (Blaca).

Острів Хвар – найдовший та найсонячніший (в середньому тут 349 сонячних днів на рік) зі всіх островів Хорватії. Знаходиться острів в 60 км від аеропорту Спліту, дістатись можна на водному таксі або ж на катамарані. Це ідеальне місце для сімейного відпочинку. Більшість пляжів острова є гальковими, проте є і декілька чудових піщаних пляжів – Dubovica, який знаходиться недалеко від містечка Мілна або пляж в містечку Святий Тиждень на півдні острова. Серед туристів найбільш популярні пляжі Amfora і Hula Hula, що розташувалися в межах самого міста Хвар, скелястий пляж Bocic недалеко від містечка Елси, та гальковий пляж Soline недалеко від містечка Врбоска.
Острів Хвар прикрашають старовинні кам’яниці та літні резиденції в стилі ренесанс, побудовані колись представниками хорватської знаті; архітектура в поєднанні з безкрайніми лавандовими полями і сосновими лісами робить Хвар одним із найпрекрасніших островів світу.

На північ від Пули лежить національний парк Бріоні (Бриюни) (по-італійськи «Brioni»), що представляє собою маленький архіпелаг, що складається з 14 острівців. Бриюни цікаві як в природному, так і в історичному плані. Ця територія була оголошена національним парком і відкрита для туристів в 1983 році. Відвідувачів досі пускають тільки на два острови: Вели-Бріоні і Малі-Бріоні, причому під строгим контролем. Можна відвідати архіпелаг в складі туристичної групи – на острів Вели-Бріоні ходить туристичний поїзд – або забронювати номер в одному з дорогих готелів на Вели-Бріоні. В останньому випадку ви зможете вільно гуляти по частині острова самостійно, без екскурсовода. До послуг туристів пропонуються 4 готелі і кілька вілл.

Парк Марьян (Спліт) – знаходиться на пагорбі, висотою 178 метрів. Під високими соснами прокладено безліч стежок, прогулянка по яких доставить справжню насолоду тим, хто втомився від шуму і суєти. Також на вході в парк з північного боку можна взяти на прокат велосипеди на будь-який вік На території є безліч оглядових майданчиків. З найвищого оглядового майданчика відкривається запаморочливий вид на море. Звідси можна побачити гори Козяк і Мосоро, Каштелу і Каштелянску затоку, о-ва Чіово, Шолта, Брач, Хвар і Віс.

Пляж Золотий ріг (Zlatni Rat) є унікальним не тільки завдяки дрібній гальці, а й формі, яка являє собою букву «V», в залежності від напрямку вітру та морських течій пляж змінює свої обриси! Знаходиться пляж на острові Брач (Brac) – третьому за величиною острові в Адріатиці. Розташовується на косі, і уходить в море на більш ніж 600 метрів. На узбережжі є чим зайнятися в будь-яку погоду: водні лижі, віндсерфінг, підводне плавання, катання на гідроциклах. На пляжі є все необхідне для комфортного відпочинку, але в сезон тут дуже людно.