Острів Мадейра – це куточок вічної весни та зелені, що належить Португалії. Це земля, народжена вулканічним чином мільйони років тому.
Архіпелаг розташований за п’ятсот кілометрів від Африки та за 1000 кілометрів від континентальної Португалії, що омивається теплими водами Гольфстріму, тому має дуже м’який клімат. З висоти пташиного польоту острів схожий на велетенський зелений смарагд.
Південне розташування та обійми Атлантики творять дивний природний феномен-12 місяців року на Мадейрі панує весна.
У перекладі з португальської “Мадейра” означає “ліс, дерево”. Мадейра- це унікальний природний заповідник, де ростуть пальми, субтропічні квіти, фрукти та реліктові ліси Лорісілва, по всьому острову цвітуть лілії, гортензії, магнолії, азалії та орхідеї.
На острові вирощують безліч фруктів: маракуйя, манго, авокадо, цитрусові, виноград. Однак є тут й оригінальні плоди, скажімо, черімойя та бананас – перший нагадує крем із тропічних фруктів, а другий має смак банана й ананаса одночасно.

Влітку температура повітря на острові піднімається до +30 градусів за Цельсієм, а температура води, в середньому до +23 градусів. У зимові місяці погода буває нестабільною, можливі шторми. І тим не менш, температура повітря та води тут тримається на “курортному” рівні, в середньому +20 градусів. З жовтня до лютого включно часто йдуть дощі, у високий сезон кількість опадів скорочується.
Основа економіки острова – рибальство, виноробство і туризм.

Оскільки більшість берегової лінії є скельні урвища, пляжі на курорті Мадейра перебувають у кількох певних місцях. Один із найпопулярніших пляжів Мадейри, Прайя Формоза, розташований на південному узбережжі острова. Це природний скелястий пляж з гальковим дном.
У селище Порту-Мониш, що на крайній півночі острова, туристи приїжджають купатися в природних лавових басейнах, висічених біля океану, сформованих застиглою вулканічною лавою. Ці великі ” ванни ” відокремлені від океану невеликими перегородками, через які перекочуються морські хвилі. Для зручності тих, хто купається, в товщі застиглої лави зроблені сходи, а також розставлені турнікети, лежаки, туалети та кабінки для перевдягання. Для уникнення нещасних випадків за порядком стежать тут рятувальники. Купання на таких пляжах платне, однак відпочинок на необладнаних пляжних зонах – безкоштовний.
Піщані пляжі можна знайти лише на півдні острова – в містах Машико, Кальєта, і в столиці – Фуншал. Інші пляжі острова – або галькові, або у вигляді платформи з драбинкою у воду.
Для купання на пляжах Мадейри бажано мати спеціальне взуття, оскільки на березі та у воді трапляється каміння.
Основа місцевої кухні – морепродукти. Справжній делікатес острова – «ешпада», так португальці називають рибу-шаблю, яку готують на грилі. Національною стравою вважається «бакаляу», яку готують із сушеної тріски.
Любителям м’яса Мадейра пропонує скуштувати прославлену яловичину «ешпетада» , яку нанизують на лаврову гілку і смажать у печі. З перших страв можна спробувати неповторний томатно-цибулевий суп із яйцем-пашот та катаплану – суп із різних видів риби та морепродуктів. Місцевий фаст фуд – перепічка Bolo do caco. Рундуки з такою назвою трапляються щокроку.
Головний сувенір із Мадейри – пляшка однойменного вина. Вигідніше купувати його в звичайних супермаркетах, а не в сувенірних крамницях. На острові є кілька фабрик із виробництва мадери, кожна з яких має свої традиції та історію.

Насамперед, Мадейра – це курортний рай для тих, хто любить походи та прогулянки незайманими природними ландшафтами. Тут знаходяться чудові кипарисові ліси, гаї деревоподібної папороті та бамбукові зарості.
Найбільш популярними серед туристів є прогулянки вздовж зрошувальних каналів, це унікальні рукотворні так звані левади. Левади будували аж до кінця ХХ століття, аби водою з гір поливати городи й сади. Нині вони відіграють ще й туристичну роль. Поруч із левадами прокладені пішохідні маршрути різного рівня складності загальною довжиною майже 1500 кілометрів. Деякі стежки доходять до висоти 1800 метрів над рівнем моря, звідки відкриваються панорамні краєвиди острова.
Один із маршрутів виводитиме на найвищу точку острова пік Руйву – 1862 метри, де зовсім поруч можна побачити орлів, що ширяють у небі. Місцева фауна представлена лише зайцями та численними водоплавними птахами.
Крок за кроком тут можна відкривати для себе приховані принади острова, дійти до найвищих точок і споглядати панорами, що захоплюють дух, і відчувати досконале єднання з природою – ось що таке Мадейра.
Для тих, хто не хоче ходити пішки, на острові працює розвинена мережа таксі. На стоянках вивішені маршрути екскурсій із фіксованою ціною.

Головне місто острова – Фуншал-культурний центр архіпелагу, розташований у природній гавані, буквально на схилах стародавнього вулкана. Своїми вузькими, вимощеними чорним і білим камінням вулицями він нагадує італійську Венецію. Фуншал – це портове місто, в нього протягом століть причалювали мандрівники, а зараз в порт заходять білі красені – круїзні лайнери.
У центрі міста знаходяться найстаріші будинки на Мадейрі. Деякі їх було побудовано ще в XV столітті. До відвідування відкрито художні галереї та музеї міста, де можна дізнатися про розвиток культури та побуту Мадейри.
Протягом дня можна прогулятися старовинними вулицями Фуншала, з їх незвичайними будинками та церквами з чорного базальту, зробити покупки, придбати сувеніри, наприклад мереживні скатертини ручної роботи, вироби з пробки або пляшечку витриманої мадери. А наприкінці дня скуштувати радість розваг на пристані, де є клуби, бари та ресторани.
Тут також розташована основна турзона у районі пляжу Лідо. Лідо є ланцюгом утворених вулканічними породами кам’яних ванн, які наповнюються морським припливом і прогріваються сонцем до комфортної температури.
На центральному міському ринку представлений величезний вибір різноманітних продуктів, квітів та фруктів. А в музеї вин можна продегустувати місцеві сорти вин, а також дізнатися про секрети та історію виготовлення вин Мадейри.
Також у Фуншалі можна відвідати набережну та звідти здійснити круїз на вітрильнику, точної копії каравели Христофора Колумба. А канатною дорогою, з висоти якої відкривається чудова панорама на місто, легко дістатися до міського Ботанічного саду, а також до палацу Монте з величезним тропікаріумом та Чорним та Білим лебединими озерами.

Для тих, хто шукає відпочинок серед тропічних квітів та дерев, кращого місця, ніж ботанічний сад у Фуншалі просто не знайти. Тут можна годинами милуватися яскравим пір’ям екзотичних птахів, вдихати аромати дивовижних рослин або влаштувати пікнік, благо в парку передбачені для цього спеціальні місця.
Машику – це старовинне приморське місто, яке є найцікавішим містом архіпелагу. Містечко надзвичайно мальовниче – на зелених берегах річки Машику розташувалися білі будинки, які чудово поєднуються з яскравим сонцем і блакитним небом. У центрі міста можна відвідати найстарішу на острові церкву – Capela dos Milagres, в церкві Sao Roque, що знаходиться по сусідству, можна оглянути колекцію синьо-білих кахлів з малюнками, що зображують сюжети з житій святих. На березі збереглися два форти, за старих часів захищали Машику від піратських набігів. Машику може похвалитися чудовим піщаним пляжем, де місцеві жителі зайняті рибальством.
Місто Канісу, що потопає в зелені, типове туристичне містечко, яке складається з невеликих приватних вілл, готелів, дискотек, кафе та барів.
Містечко Порту-да-Крус, що знаходиться неподалік, славиться своїм вином. Тут щорічно відбуваються відомі виноробні свята – Vintage Party.
Камара де Лобуш – краєвидами цього мальовничого рибальського селища та його барвистими човнами милувався зі своєї тераси Вінстон Черчілль, котрий любив у 50-х роках проводити тут час біля мольберта. Радимо Вам відвідати: собор Св. Севастьяна XVI ст., каплицю Носса Сеньйора ду Кальау XV ст. та монастир Сан Бернардіну XV, XVIII-XIX ст.Камара де Лобуш, це те саме місце, де виробляється знаменита мадера.
Порту Моніш – прибережне селище знамените своїми природними водоймищами, що утворилися в вулканічних рифах.
Сантана – мальовниче селище із традиційними трикутними будинками, вкритими соломою. Тут добре зробити пішу екскурсію в Кова да Рода, Кеймадаш і на найвищу точку Мадейри “Піку Руйву”, звідки відкриваються чудові краєвиди на околиці.
Також до складу архіпелагу Мадейра входить острів Порту Санту, розташований за 37 км. від острова Мадейра. Центром цього воістину райського куточку природи з дев’ятикілометровим піщаним берегом є Віла Балеейра з чудовим центром таласотерапії.

На Мадейрі представлений величезний асортимент готелів у різних районах острова і за різними ціновими критеріями. Найбільш респектабельні, п’яти та чотиризіркові готелі знаходяться в Фуншалі. Саме тут зупиняється більшість туристів, які приїхали відпочити на Мадейру. Більшість готелів Фуншала розташовані неподалік від узбережжя, і мають чудову супутню інфраструктуру, бари, ресторани, кафе, центри розваг.
Варто зауважити, що майже в усіх готелях, незалежно від зірковості, є власні басейни або тераси з океанічною водою.

Кришталево чисті води Мадейри роблять його ідеальним місцем для любителів водних видів спорту: від катання на лижах до підводного плавання, серфінгу та вітрильного спорту. Інший спосіб насолодитися синім морем – це вирушити в круїз вздовж узбережжя і побачити плямистих китів, подивитися на дельфінів, скатів і барракуд. Ці захоплюючі поїздки тривають цілий день і дозволяють купатися, засмагати і ловити рибу.
Також важливо не забути – з’їхати з гори на автентичних дерев’яних санях тоббоган, сфотографувати розмальовані двері на вулиці Руа-де-Санта-Марія, завітати до музею Кріштіану Роналду.

Потрапивши сюди, ніби дезорієнтуєшся в часі, п’яний навколишньою історією, що нагадує на кожному кроці давні часи, коли острів був ключовим портом на торговому шляху в далекі країни … Така Мадейра: далека і близька, манить своїми райськими садами, спокушає і спокушає!

Hotel Orca Praia 3*

Hotel Dorisol Buganvilia 3*

Dom Pedro Madeira 4*

NEXT Savoy Signature 4*

Pestana Palms Ocean Aparthotel 4*

Quinta Da Penha De Franca 4*

Hotel Royal Savoy 5*

Pestana Carlton Madeira Ocean Resort Hotel 5*

The Cliff Bay Resort 5*